Jak sehnat pronájem za poloviční cenu?
28.12.2014

Náš tip - pronájem startovacích bytů. Jedná se o druh bydlení, které je podporováno magistrátem města (ne všechny města startovací byty poskytují).

Jako příklad uvedeme město Hradec Králové, kde byla v prosinci 2014 vypsána nová várka malometrážních bytů na pronájem. Podmínkou pro získání nájmu je věková hranice (do 32let), bezdlužnost vůči městu, hrubá mzda žadatele musí činit min. 16 500Kč a nesmí v daném městě vlastnit nemovitost k bydlení. Cena v HK je stanovena na krásných 45,30 Kč/m2/měsíc, což je zhruba polovina tržního nájemného! Vzhledem k tomu, že poptávka přibližně čtyřikrát převyšuje nabídku, jsou nájemníci vybíráni nejspravedlivější formou - losováním. Nájemník poté podepíše smlouvu maximálně na dobu 3let. Město chce pomocí startovacích bytů zajistit, aby mladí lidé neodcházeli do jiných měst. Aktuálně byly žádosti v tomto městě již uzavřeny.

Vyplatí se však průběžně sledovat uřední desku daného města.
Pro HK: http://edeska.mmhk.cz/eDeska/eDeskaDetail.jsp?detailId=5381


Možná byste také mohli zvážit možnost zainvestovat do koupi bytu...rizika a výhody investičního bytu naleznete v článku "Investování do nemovitostí: risk nebo zisk?"isk nebo zisk?"


Mohlo by Vás také zajímat

Staňte se členem VIP klubu
Získáte přístup
k pravidelným informacím
ze světa realit
a stanete se součástí
naší komunity.
Více info
© 2022 Nela Kubasová powered by Klima&Partners