Jak si (ne)vyjednat super podmínky
14.10.2021

Mnoho investorů chce znát zlatý důl, přitom jeden z těch klíčů nosíme sami v sobě – a to naši schopnost vyjednávat!

❓ A víte, co je na tom skvělé?
❗️ Vyjednávání je především dovednost - tedy lze natrénovat...

V rozhovoru níže se dozvíte pár základních tipů od profesionálního vyjednavače Víta Prokůpka, který pro Realitní Shaker také připravil SPECIÁLNÍ TRÉNINK VYJEDNÁVÁNÍ šitý na míru nám - realitním investorům. 


Tip č.1: Stanovení ceny

Většina lidí dává při vyjednávání zaokrouhlenou cenu. Taková nabídka přímo vybízí ke smlouvání. Pokud ale dáme konkrétní nabídku, nezaokrouhlenou, protistranu zřejmě napadne, že máme cenu dobře vykalkulovanou a při dalším vyjednávání si netroufne dát agresivní protinabídku tak, jako by to zřejmě udělali při zaokrouhlené ceně.

Obvykle při vyjednávání nedáme jako první naši konečnou nabídku, ale držíme si určitý ústupový prostor. To však nesmíme dávat najevo. Často k tomu však dochází a to použitím slov "asi", "zhruba", "nějakých...", "co byste řekl ceně...".


Tip č.2: BATNA

Zní to jako nějaké zaklínadlo, že? A taky, že to je ve vyjednávání základní přístup, který může mít magické a naprosto zásadní důsledky. Znamená totiž "nejlepší alternativa k vyjednávané dohodě" tedy - pokud se nedohodneme, co se stane? 
Potřebujeme mít plán B, alternativu, aby nás jediná možnost netlačila. Pokud tento plán B máme, jsme si ve vyjednávání jistější, snadněji se nám s protistranou komunikuje, dovolíme si dávat troufalejší nabídky a v neposlední řadě pak jistěji působíme na protistranu.


Tip č.3:Příprava

Češi obecně rádi improvizují. Příprava je ale ve vyjednávání krok číslo 1, který není dobré přeskočit. Zjistit si co nejvíce z veřejných zdrojů, ale pokusit se zároveň zjistit informaci i z neveřejných zdrojů. Čím více okolností, které se vyjednávané věci týkají, se nám podaří zjistit, tím větší šanci máme, že se nám dříve podaří najít motivaci protistrany, což je krok číslo 2. Pravá motivace nemusí být na první pohled zřejmá. Její zjištění je ale naprosto klíčové.

Více se dozvíte ve videu, které si také můžete poslechnout jako podcast např. na Spotify. SLEDUJTE nás :).

JEDU na trénink s Vámi!


...tímto tréninkem prošla rovněž Ivča s Nelčou, a díky získaným trikům a know-how se jim dnes daří i na takto složitém trhu nadále nakupovat zajímavé příležitosti. Za 9 měsíců se jim podařilo nakoupit byty pro sebe a klienty v hodnotě již přes 140 milionů Kč.  Nyní trénink pořádáme znovu a vy máte tak možnost být u toho! 

Mimo jiné se dozvíte:

Jakými triky Nelča minulý týden přesvědčila prodávajícího, který již měl kupce a zástup dalších zájemců, aby garáž prodal Nele, která touto koupí obratem vydělala 120 000Kč
Jak Ivča opakovaně velmi úspěšně přesvědčuje makléře i samoprodejce, aby šla na prohlídku jako první, jednali pouze s ní a už nedělali další prohlídky
Díky jakým vyjednávacím postupům se Nelče v září podařilo koupit byt o 400 000Kč níže než je tržní cena, i když původně majitel zamýšlel cenu nemovitosti navýšit v aukci
Jak Ivča koupila byt po prohlídce za míň, než kolik nabídla po telefonu předem, i když měl prodávající ještě vyšší nabídky od dalších zájemců
PECKA! JEDU s Vámi...

Jaké byly největší AHA momenty účastníků minulé akce?


Mohlo by Vás také zajímat

Staňte se členem VIP klubu
Získáte přístup
k pravidelným informacím
ze světa realit
a stanete se součástí
naší komunity.
Více info
© 2022 Nela Kubasová powered by Klima&Partners