Nesmíte jim dát šanci!! Jinak místo ráje přichází peklo...
22.05.2019


Ze začátku se tváří mile, peníze ani nic ostatního není problém...jakmile se ale za nimi zavřou dveře, peklo přichází... co s takovými "skvělými" nájemníky a jak jim případně předcházet?
 
Investor Pavel Řehulka nám na dubnovém víkendovém VIP setkání vyprávěl, v čem mnoho pronajímatelů chybuje. A víte k jakému závěru došel? Jaká by vlastně měla být touha a přání každého pronajímatele? Představte si, že je to NUDA! :-) Divné že? Ale přitom tak logické...

Pavlův klíč k bezpečnému pronajímání je:

Krok číslo 1: předcházet maximu situací, jež by žádný z investorů nechtěl zažít...tedy určit si problémové situace a udělat vše pro to, aby nenastaly, protože jinak by nás mohly stát i desítky tisíc korun. Proto myšlenka, že koupím byt a ono už to bude samo vydělávat je MÝTUS...
 
Pak totiž následuje krok číslo 2! A zde chybuje největší počet pronajímatelů -VŽDY ve 100% případů dodržovat seznam z bodu 1 a být disciplinovaný. A zde je klíčem k úspěchu MÍT SYSTÉM - seznam kroků, dokumentů, činností, které vždy musím jako pronajímatel udělat, splnit si svůj domácí úkol a tím se stát úspěšným bezstarostným pronajímatelem.
 
Vše zní naprosto logicky, ale jak Pavel, tak i my v Shakeru při našich konzultacích často pomáháme lidem, kteří řeší nepříjemné situace s nájemcem...a upřímně, je to neustále dokola... v drtivé většině případů si za špatný vývoj situace bohužel pronajímatelé mohou sami...

1. Buď jim lze zcela předcházet:
  • správná výše kauce,
  • strategicky sepsaná smlouva, která ochrání především pronajímatele,
  • důkladné mnohakrokové prověření nájemníka,
  • efektivní proces předání i zpětné převzetí nemovitosti, protože vše není jen o předávacím protokolu, atd atd.
2. Nebo pronajímatelé mohou alespoň výrazně snížit jejich dopady, pokud budou od počátku jednat, jak by měli a budou důslední:
  • pravidelné kontroly, 
  • správný postoj k neplatičům,
  • přesný postup a znění upomínek při neplacení,
  • legitimně podaná výpověď,
  • systematické kroky při snaze vystěhovat nájemce, atd.
 

JAK Z TOHO VEN?

Můžeme si přečíst občanský zákoník a znát práva a povinnosti nájemce/pronajímatele...ostatně i právních teoretických seminářů je na trhu dost. Pomůže nám to ale v našem systému a v tom, abychom byli důslední? My máme vlastní zkušenost, že nám to bohužel moc nepomohlo...akorát jsme si mysleli, že jako pronajímatelé téměř nic nemůžeme, nevěděli jsme jak to ošetřit a ještě více jsme se báli.  

Až systematickým zapisováním jednotlivých kroků jsme po několika letech přišli k PROCESU, který nám dobře funguje, i když samozřejmě nic není neomylné a občas se i my pěkně zapotíme, protože vynalézavost nájemce je nekonečná :-) 

To nás přimělo k zorganizování
 zcela nového semináře, kde by nám odborník z právní i investorské praxe předal fungující návody jak eliminovat co nejvíce chyb při pronajímání. Žádné právně nesrozumitelné řečičky, jen čistá praxe, konkrétní informace, jak to funguje a tipy jak na to.

Možná že patříte mezi ty šťastné, kteří ještě nikdy problém s nájemcem neměli. Opravdu ze srdce Vám to moc přejeme. Ale z praxe také víme, že je to jen otázka času a dříve nebo později na špatnou zkušenost narazíte... a je už jen na vás, jak dobře budete připraveni a jak moc tomu budete umět předejít.
Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik by Vás mohlo stát, pokud by se z vašeho nájemce stal neplatič nebo se nechtěl vystěhovat? Právník, ušlý zisk, např. i nedoplatky za vodu,... no raději ani nepočítat, že?

Takže vidíme se tam - po dvou letech na místě činu -
ve čtvrtek 29. 4. 2021 Seminář právní minimum úspěšného pronajímatele!
A dobrá zpráva je, že si můžete zakoupit i videozáznam ;-)Iva a Nela 

Mohlo by Vás také zajímat

Staňte se členem VIP klubu
Získáte přístup
k pravidelným informacím
ze světa realit
a stanete se součástí
naší komunity.
Více info
© 2022 Nela Kubasová powered by Klima&Partners