Opravdu jste stále majitelem své nemovitosti?
13.01.2015

Krádež nemovitosti?! Dnes je možné vše. Heslo "Důvěřuj, ale prověřuj" platí u katastru nemovitostí dvojnásob.


Katastr má podle zákona povinnost písemně informovat majitele o podání či provedení vkladu do katastru nemovitostí...majitel má poté pouze 20 dní na to, aby případně podal nesouhlas. Přesto to ale pro majitele není dostatečná ochrana. Přímo od zaměstnanců katastru jsem se dozvěděla, že se již několikrát stalo, že nemovitost byla převedena na jinou osobu, ANIŽ BY SE O TOM MAJITEL DOZVĚDĚL.

Jak je to možné? Pokud totiž chce někdo ukrást nemovitost, tak je pro ně maličkostí zflašovat také plnou moc, ověřené podpisy nebo přesměrovat doručení pošty tak, aby si dopis vyzvedl zloděj místo Vás (přesměrování dopisů je běžnou službou české pošty). Bohužel už je poté na pravém majiteli, aby zdlouhavou soudní cestou dokazoval, že dopis neobdržel.

JAK SE TEDY CHRÁNIT? Katastr nabízí službu Sledování změn (jednorázově zpoplatněnou jen za 200Kč), která Vás automaticky informuje o zásadních změnách u Vašich nemovitostí (přes email, sms, datovou schránku). Zřízení je jednoduché - stačí podat žádost. Případně Vám rádi zdarma poradíme, stačí nás kontaktovat ;-)

Mohlo by Vás také zajímat

Staňte se členem VIP klubu
Získáte přístup
k pravidelným informacím
ze světa realit
a stanete se součástí
naší komunity.
Více info
© 2022 Nela Kubasová powered by Klima&Partners