Kouzlení s hypotékami aneb jak získat více peněz pro další investování
30.07.2021

Vlastníte nemovitost, chtěli byste další, ale nemáte dost hotovosti? Nezoufejte! S realitní investorkou Zuzkou Šlemarovou jsme si povídali, jak ze stávajících investic vytěžit hodnotu pro nákup nových investičních příležitostí.

Jak na to?
Zejména v dnešní době při růstu cen nemovitostí se vyplatí zvyšování hodnoty nemovitostí využít. Pokud již vlastníme nemovitost, je pravděpodobné, že její cena od doby koupě narostla. Jak toho tedy využít? Jednoduše. Necháme nemovitost znovu ohodnotit (na aktuální - vyšší hodnotu) a tím nám vznikne určitý polštář mezi zajištěním na stávající hypotéku a skutečnou současnou hodnotou nemovitosti. Tuto „volnou hodnotu“ pak lze použít pro dozajištění nové hypotéky – a my tak nemusíme potřebovat už (téměř) žádnou hotovost. Jediné, čeho se musíme následně držet, je nová hypotéka ve stejné bance, jako ta původní.
Ještě zajímavější může být situace, pokud máme hypoték více. Při dostatečné hodnotě nemovitostí lze například dvě hypotéky zajistit pouze jednou nemovitostí a další tím zcela zbavit zástavy. To stejné lze udělat i pokud je jedna hypotéka zajištěná dvěma nemovitostmi. Po přecenění může být reálné jednu z nich vyvázat a uvolnit ji tak pro zástavu při další hypotéce.

A tento proces lze opakovat a opakovat a opakovat a nabývání nových nemovitostí může být i bez peněz hračka.


Kdy se do toho můžu pustit?
A že je nutné čekat na konec fixace? To není vůbec pravda. Takovou transakci můžete udělat i po pár měsících, nebo kdykoliv v průběhu trvání úvěru. A skutečně to i po pár měsících může dávat smysl. Ceny nemovitostí letí nahoru, toto „hraní si“ se zástavami tedy dává smysl více, než kdy dříve.

A rada na závěr? Pokud to je možné, nenechávejte přeceňování a odhady dělat banku. Tyto odhady obvykle vycházejí nižší a tudíž se pár tisíc za externího odhadce rozhodně vyplatí.

Celý rozhovor se Zuzkou Šlemarovou najdete ke shlédnutí ZDE. SLEDUJTE 
náš youtube kanál a nenechte si další videa utéct.


Rozhovor si také můžete poslechnout jako podcast např. na Spotify. SLEDUJTE nás :).
A že se Vám z toho všeho zajišťování, přeceňování a vyvazování trošku točí hlava?
V Shakeru Vám rádi poradíme.
Můžete využít naši 15 min konzultaci zdarma.
 
O konzultaci mám zájem

Mohlo by Vás také zajímat

Staňte se členem VIP klubu
Získáte přístup
k pravidelným informacím
ze světa realit
a stanete se součástí
naší komunity.
Více info
© 2022 Nela Kubasová powered by Klima&Partners